Premiera „Zeitgest: Moving Forward” – Poznań 20 stycznia,18:00 w kinie „Rialto”!

!!WSTĘP WOLNY!!

W styczniu w sześciu miastach Polski będzie  w salach kinowych można będzie za darmo obejrzeć światowa premierę filmu „Zeitgeist: Moving forward” w reżyserii Petera Josepha. Jest to pełnometrażowy film dokumentalny, który przedstawi potrzebę zmiany obecnego monetarnego modelu socjoekonomicznego, który zarządza całym światowym społeczeństwem. W Poznaniu premiera będzie miała miejsce 20 stycznia godzina 18.00 w kinie Rialto.
Temat ten wykroczy poza kwestie kulturalnego relatywizmu oraz tradycyjnej ideologii przechodząc do najbardziej podstawowych, empirycznych cech ludzkiego i społecznego przetrwania, ekstrapolując te niezmienne prawa naturalne do nowego, zrównoważonego modelu społecznego zwanego „Gospodarką opartą na zasobach”.
W filmie zostaną przedstawieni eksperci z dziedzin opieki zdrowotnej, antropologii, neurobiologii, ekonomii, energetyki, technologii, nauk społecznych i innych mających znaczenie dziedzin, które wiążą się z funkcjonowaniem społeczeństwa i kulturą. Głównymi trzema tematami będą ludzkie zachowanie, gospodarka monetarna i nauka stosowana. Jako całość film tworzył będzie model pozwalający zrozumieć paradygmat obecnego systemu, dlaczego tak ważne jest wyjście poza niego. Film ten zaprezentuje również nowe, radykalne lecz zarazem praktyczne podejście społeczne bazujące na dogłębnym zrozumieniu sytuacji, co mogłoby pomóc rozwiązać problemy społeczne nękające dzisiejszy świat.
Jedną z unikatowych cech wyróżniających styl tego filmu od większości pozostałych filmów dokumentalnych jest równoległa tematyka dramatyczno/filmowa, z udziałem wybitnych aktorów, którzy abstrakcyjnie odgrywają gesty związane z ogólnym przesłaniem filmu. Znajdziemy w nim również liczne animacje oraz wizualizacje w 2D i 3D, powracając jednocześnie do standardowego, tradycyjnego podejścia dokumentalnego.
Zeitgeist: Moving Forward ma zostać wprowadzony na ekrany w 60+ krajach i 20+ językach, począwszy od 15 stycznia 2011. Ta premiera na dużą skalę nie jest związana z jakimkolwiek wiodącym dystrybutorem. Częścią kontrkulturalnego wyrazu tego podejścia jest pominięcie wszelkich mediów korporacyjnych, na rzecz niezależnych grup, które niedochodowo przedstawią film w odpowiadających im rejonach. Większość z tych grup jest powiązana z różnymi zrzeszeniami aktywistów, włączając w to ruch Zeitgeist, który jest grupą popierającą zrównoważony rozwój, opowiadającą się za przejściem społeczeństwa do nowego modelu socjoekonomicznego, z dala od rosnącej degradacji systemu monetarnego i tego konsekwencji.
Zeitgeist: Moving Forward jest projektem niekomercyjnym, co oznacza że będzie dostępny za darmo w internecie. W połowie lub pod koniec stycznia na ZeitgeistMovingForward.com za 5$ będzie można zakupić fizyczną płytę DVD. Światowa premiera kinowa będzie zorganizowana przez The Artivist Film Festival i odbędzie się ona 15 stycznia 2011 w Los Angeles.
Reżyser,  producent, scenarzysta, kinematograf, kompozytor, montażysta i narrator filmu,  Peter Joseph został nieumyślnie osobą  znaną w społeczności filmów dokumentalnych dzięki nagrodzie za film „Zeitgeist:  The Movie” który uzyskał 100 000 000 obejrzeń online podczas  pierwszego roku swej publikacji. Ten film nie był takim w swej oryginalnej  koncepcji, lecz stał się takim, kiedy zyskał poklask globalny. W 2008 roku, ciąg dalszy  tego filmu „Zeitgeist: Addendum” miał premierę na Artivist Film  Festival w Hollywood. Tak jak swój poprzednik „Addendum”, który otrzymał  nagrodę na tym festiwalu, uzyskał potężną ilość obejrzeń w Internecie w ilości  50 000 000 podczas pierwszego roku.
Po wydaniu tego filmu, Joseph założył ruch społeczny  inspirowany przez reakcje publiczności – „Ruch Zeitgeist”. Ta globalna  organizacja, która teraz posiada prawie półtora miliona subskrybentów w ponad  200 krajach pracuje, aby zapoczątkować transformacje kulturową w nowy zrównoważony  paradygmat a „Zeitgeist: Moving Forward” jest po części medialną ekspresją tej  samej perspektywy. „Ruch Zeitgeist” jest rozszerzeniem „Projektu  Venus”- organizacji założonej przez projektanta przemysłowego Jacque’a Fresco,  który jest też wspierany w filmie.
„Zeitgeist: Moving Forward” jest trzecią częścią tego, co  teraz stało się projektem serii filmów kulturowych, który rozważa „Zeitgeist”,  co znaczy „Duch świadomości czasów”  lub kultury.

Oficjalna strona anglojęzyczna, zawierająca m.in. daty premier na całym świecie:
www.zeitgeistmovingforward.com
Więcej na temat serii filmów Zeitgeist i jej historii:
www.zeitgeistmovie.com
Polski ruch Zeitgeist:
www.tzmpolska.org

Komentarzy 17 to “Premiera „Zeitgest: Moving Forward” – Poznań 20 stycznia,18:00 w kinie „Rialto”!”

 1. Zimny144k Says:

  Z niecierpliwością czekam na Zeitgeist: Moving Forward…
  …Debunked. 😀

  Z chęcią obejrzę oryginał, ale wątpię, żeby autorzy zrezygnowali z promocji ‚nowej’ światowej religii New Age wprowadzanej przez NWO. 🙂

 2. TakiJedenGostek Says:

  Będzie jakaś premiera tego filmu w Warszawie?

 3. Sam nie wiem – sprawdź na ich stronie:)

 4. Czy bilety trzeba jakos wczesniej rezerwowac ?

 5. Nie, nie trzeba

 6. Witam,
  dziękuję za zainteresowanie się tematem premiery trzeciej już części serii Zeitgeist (czyt. Cajtgajst). Jako organizator premiery w Poznaniu, pragnę poinformować, iż będą rozdawane wejściówki kilka godzin przed rozpoczęciem seansu. Niestety ilość miejsc ograniczona, więc nie znalazłem innego logicznego rozwiązania tej sytuacji. Godzina pokazu filmu została dziś rano zatwierdzona przez administratora kina RIALTO. Jest to 21:00 dnia 20 stycznia. Film trwać będzie 2 godziny 42 minuty. Staram się załatwić wersję HD na nośniku BlueRay, więc jakość audio/video będzie na bardzo wysokim poziomie. Najwięcej informacji można znaleźć na stronie oficjalnej tego wydarzenia : http://TZMPOLSKA.ORG/ZMF/
  lub na Facebook, zgłaszając równocześnie obecność :
  http://www.facebook.com/home.php?sk=pe#!/event.php?eid=181713245190531

  Pozdrawiam,
  eco
  tzmpolska.org

 7. wolum Says:

  szkoda że dopiero teraz przeczytalem tą notke;/ bedziecie wyświetlać to jeszcze raz?

 8. pabloaquarius Says:

  niedajcie się zwieść !! ZM To prawdopodobnie fałszywy ruch pozujący na przewodnika do lepszego świata.. Dlaczego Google (właściciel You Tube) tak ślicznie idzie na rączkę Peterowi Josephowi i pozwala umieścić film w całości (2godzi 41 min.) Z innymi filmikami alternatywnymi już tak łatwo chyba nie jest co ? Dodatkowo..a jakże polskie napisy.. rach-ciach i już są..jakie to proste.Widziałem wiele dobrych filmów na necie i przeważnie sporo wody upłynie zanim pojawią się napisy-powód wiadomy- to ciężka monotonna praca w której trzeba poświęcić sporo czasu..a przecież Ci co tłumaczą filmy mają swoje prywatne życie i robią to za friko chcąc poprostu upowrzechniać to co ich zdaniem cenne. Premiera kinowa -wejściówki za darmo. Do tego zsynchronizowane w czasie spotkania w większych miastach Polski. Jak na ruch oddolny to spore przedsięwzięcie!!! Powiem tak… wskrócie przemyślcie to i bądźcie sceptyczni..Agentura wpływu jest zawsze kroczek przed nami
  Pozdrawiam

 9. pabloaquarius Says:

  dobrze wiedzieć ,że niektórzy kumaja o co chodzi z ruchem Zeitgeist
  Pozdro 4U

 10. taak, ja też siedzę w spisku… BOSZE, cokolwiek ktoś zorganizuje, coś mu się uda – top zaraz spisek… zatem najlepiej siedziec na dupie i nic nie robic, ale byc z dala od podejrzeń?

  Ludzie – czas dorosnąć w końcu….

 11. Morosek Says:

  Wy robicie tylko do końca nie wiecie co robicie, skoro propagujecie takie filmy jak Zeitgeist. Z jednej stromy pokazujecie ludziom prawdę na temat świata jak jest zarządzany, mowicie o truciznach i depopulacji ludzie wam wioerzą i ufają, a tym samym (nieświadomie bo tego tematu kompletnie nie kumamcie) wprowadzacie ich w sekciarski ruch New Age który jest tworem NWO. Brak wam w tym wszystkim mądrości bo nie ma z wami Boga.

 12. Tak, tak – trzeba zakazać wolności słowa, albowiem tylko Wy macie rac je i monopol na prawdę. TAM jest Bóg tu go nie ma… Powiedz nam Morosek jaka jest Twojsza prawda – oświeć nas! I daj nam nowe dogmaty…

  New Age – uwielbiam te okreslenie – to jak „teorie spiskowe”.. – http://czasprzebudzenia.wordpress.com/2010/12/31/%E2%80%9Enew-age%E2%80%9D-jak-%E2%80%9Eteorie-spiskowe%E2%80%9D-kolejny-program-ograniczajacy-nasz-umysl/

  i tyle w temacie….

 13. wolum Says:

  czyli nie bedzie powtórki?;p

 14. wolum Says:

  Dla mnie wszystko moze być spiskiem- dlatego mówiąc że coś jest spiskiem/kłamstwem ,bez bardzo dużej wiedzy o tym, popadamy w dogmaty czy podporządkowujemy sie myślą/informacjom, które to mogą być spiskiem;p wiec ja chce zobaczyć wszystko, nie wierzyć w nic;p

 15. pabloaquarius Says:

  Sz.P.Rozbicki. Po pierwsze proponuje jednak jeszcze raz zastanowić się na kwestią fałszywych ruchów.( o bycie takowym podejrzewam ZM) Po drugie machinalna odpowiedź na mój post świadczy o tym,że nie jesteś chyba skory do dyskusjii na argumenty…W żadnym razie nie jestem przeciwnikiem działalności stopnwopoznań ani żadnej innej ,która mogłaby pomieszać szyki NWO.

 16. Ja po prostu każdemu daję szanse się wypowiedzieć i daję szansę zaprezentować swoje wizje. Ani nie jestem związany z Zeitgeistem ani z żadnym innym ruchem. działam niezaleznie, Ale chcę by także i oni jak i inni mieli szanse zabrać głos – tylko wolna nieskrępowana niczym debata rozwija naszą świadomość. Pozdro

 17. hmmmm a to ciekawe ZM jest spiskiem ciekawe że nie mogłem u siebie zorganizować premiery tego filmu… Dyrektor kina powiedział że ruch głosi poglądy sprzeczne z poglądami większości społeczeństwa. Znaczy dyrektor wie co społeczeństwo myśli i dyrektor wie że film jest zły dla społeczeństwa. To tak na marginesie. Ja wam proponuj następnym razem samemu trochę pomyśleć. Jeśli będziecie mówić że wszystko wokół was jest spiskiem na pewno ludzie wam uwierzą. Dobrze że wy sami nie jesteście spiskiem.

  Podsumowując zacytuję tu jeszcze pewnego polskiego uczonego Alfreda Korzybskiego ojca semantyki
  „Są dwie drogi, które pozwalają przejść łatwo przez życie – wierzyć we wszystko lub wątpić we wszystko. Obie zwalniają z myślenia. ”
  Cytuję bo wydaje mi się że reprezentujecie tę drugą opcję czyli wątpicie we wszystko.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: