CO TO JEST CODEX ALIMENTARIUS ?

Komisja Codex Alimentarius jest międzyrządowym organem zrzeszającym

Ponad 170 państw członkowskich, Została ona ustanowiona w 1963 roku,

W ramach Wspólnego Programu dla Norm dotyczących Żywności,

Powołanego przez Organizacje NZ ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO)

Oraz Światową Organizację Zdrowia (World Health Organisation – WHO). Jej głównym (oficjalnym) celem jest

,,ochrona zdrowia konsumentów” i zapewnienie uczciwych praktyk w międzynarodowym handlu żywnością, „ Jednakże w rzeczywistości plany są następujące:

– Zredukować wymogi upraw ekologicznych zgodnie z preferencjami dużych producentów żywności, Zatwierdzić użycie dodatków chemicznych i innych „pomocy przetwarzania” żywności ekologicznej, Zaakceptować pozostałości 3275 różnych pestycydów, włącznie z tymi, które są podejrzane o silne działanie rakotwórcze i zaburzające system hormonalny, Np. 2,4-D,atryzynę,bromek metylu, Ustanowić bardzo niskie maksymalne dawki suplementów w oparciu o naukowo niedoskonałą metodę „oceny ryzyka”, Ustalić nowe zbyt niskie wartości referencyjne składników żywnościowych utrzymane dalece poniżej zapotrzebowania niezbędnego dla utrzymania optymalnego zdrowia, Poprzeć przemysł żywności genetycznej postulujący, że nie można wyżywić populacji świata bez globalnego wdrożenia żywności genetycznej, Zatwierdzić nasiona z zastosowaniem tzw. „techniki terminatora” w handlu Międzynarodowym, Zielone światło dla roślin i zwierząt modyfikowanych genetycznie.

Codex Alimentarius to zbiór zasad, które powinny nas chronić, a w rzeczywistości będą nas ograniczać i to wszystko jest planowane od 2010:
– cała żywność może być napromieniowana bez powiadomienia konsumenta (zob. zezwolenie FDA w USA na napromieniowanie)i może zawierać dodatki chemiczne oraz pestycydy, będąc nadal nazywana „żywnością ekologiczną”(zob. Zielona Księga w UE)
– wszystkie zwierzęta przeznaczone na mięso możliwe, że będą musiały zażywać antybiotyki i hormony wzrostu, łącznie z hodowanymi ekologicznie
– możliwe z czasem przydomowa uprawa własnych owoców i warzyw nie będzie możliwa bez zezwolenia (zobacz ustawa w USA nr HR 875)
-sprzedaż naturalnych witamin, suplementów mineralnych i ziół może być Nielegalna, podobnie jak terapie naturalne stosujące te składniki (Np. ustawa C-6 i C-51; UE dyrektywy dot. suplementów).
Jeśli ludzie pozwolą rządowi zadecydować, jaką mogą jeść żywność i jakie zażywać leki, to wkrótce ich ciała będą cierpieć tak, jak ich dusze żyjące w tyranii

10 najważniejszych powodów dla których zorganizowany przemysł medyczny popiera CODEX

Autor: Mike Adams, the Health Ranger

1. Eliminuje dostęp do najważniejszych składników odżywczych, które zapobiegają chorobom, a tym samym tworzy populację chorych, niedożywionych klientów, którzy nieuchronnie przyczynią się do powiększenia wysokich zysków z leków na receptę.

2. Skupia uwagę ludzi na debacie o bezpieczeństwie suplementów żywnościowych, odwracając uwagę od debaty nad bezpieczeństwem leków na receptę i powszechnie dostępnych farmaceutyków bez recepty.

3. Sprawia, że suplementy żywnościowe są droższe, czyniąc je niedostępne dla większości konsumentów.

4. Z powodu zmniejszonej sprzedaży witamin, wiele detalistów produktów naturalnych dla zdrowia będzie zmuszonych zrezygnować z działalności, co jest oczywiście dobre dla zorganizowanie Im mniej istnieje sklepów naturalnego zdrowia (zielarskich), tym mniej konkurencji dla leków na receptę.

5 Ustanawia on prawną kontrolę nad nie tylko suplementami, ale żywnością. To toruje drogę na przyszłość do zakazu żywności odżywczej, które zapobiegają chorobom, takich jak jagody, brokuły i czosnek.

6. Pozwala on na aresztowania i oskarżenia kluczowych przedstawicieli medycyny naturalnej (producentów witamin, detalistów i konsumentów), usuwając ich z publicznej sceny w taki sposób, że nie mają już głosu.

7 Dyskredytuje całą branżę suplementów odżywczych, kreując lęk, niepewność i zwątpienie w umysłach konsumentów, którzy nie są świadomi rzeczywistych motywacji ich działań.

8. Tworzy ogromne przeszkody na wprowadzenie nowych suplementów na rynek zmuszając producentów do wydania milionów dolarów, aby spełnić warunki zgodności, nawet dla substancji, które były bezpiecznie spożywane przez ludzi jako leki przez tysiące lat.

9. Określa podstawę prawną pod inne składniki odżywcze, które mogą być zakazane. Każdego roku można zaobserwować zaostrzenie przepisów jak i rosnącą listę suplementów zakazanych.

10.Umożliwia krytykom medycyny naturalnej atakowanie branży przez przewrotną logikę. Oni będą mówili:, „Jeśli te witaminy byłyby bezpieczne, to nie byłyby zakazane, czyż nie?”

Tak, więc co tu jeszcze dodawać? Rok 2010 zbliża się wielkimi krokami. Mamy mało czasu na to, aby uświadomić jak największą liczbę osób, co tak naprawdę szykuje człowiek człowiekowi. Jak możemy uratować to, co jeszcze nie jest stracone? Nie stracić tego.

Komentarzy 9 to “CO TO JEST CODEX ALIMENTARIUS ?”

 1. wirus Says:

  witam tak kazdy kto jeszcze potrafi mysleć widzi co się dzieje ale co ma zrobic?

 2. wirus Says:

  przeciwnicy NWO piszcie do mnie gg 11785576

 3. Robert Says:

  Muszę z przykrością powiedzieć ,że inspektor sanitarny zażądał wycofanie z obiegu legalnego znanych od wielu lat niektórych produktów firmy NOW i Swanson .Chodzi o to ,że niektóre produkty naturalne wymienionych producentów były zbyt skuteczne lub zbyt konkurencyjne do leków chemicznych .To ,że były bezpieczniejsze i pomocne dla przewlekle chorych nikogo to nie interesuje z decydentów restrykcyjnych . Jeżeli ktoś stosuje produkty tych producentów lub zamierza stosować to niech się pośpieszy bo później pozostanie jedynie sprowadzanie przez pocztę preparatów jeszcze z wolnego świata tzn. z USA .Niestety w aptekach jest ubogi asortyment suplementów i leków z kręgu naszego zainteresowania i w walce z mikrobami mam na myśli te naturalne bądź ziołowe . Te apteczne które stoją na półkach często mają dawki niskie nawet absurdalnie niskie lub w naszym leczeniu i zapobieganiu są mało przydatne .Dlatego ,że mało przydatne są dostępne w aptekach .A dla niecierpliwych i tych co muszą brać tzn.wyboru nie mają , pozostają leki na receptę lub leki bez recepty i wspomniane słabe suplementy Problem jest w tym ,że te leki na receptę i bez recepty i wolne suplementy – są dla niektórych nieskuteczne lub mało skuteczne i stąd zainteresowanie suplementami i preparatami które z wiadomych przyczyn będą z kanalizowane lub niedostępne .

 4. Robert Says:

  Wypowiedzi internetowe czytają niekiedy urzędnicy sanitarni i farmaceutyczni i podejmują decyzję za biurka co może być dostępne a co nie dostępne z preparatów. Jeżeli będzie zbyt dużo opinii pozytywnych o danym produkcie naturalnym to może być ten produkt dyscyplinowany restrykcjami lub z kanalizowany . Chodzi głównie o to abyśmy nie leczyli się zbyt skutecznie i zbyt konkurencyjnie do leków chemicznych polecanymi i znanymi suplementami inaczej preparatami. Nikogo nie interesuje ,że preparaty są bezpieczniejsze i pomocne .Jest sporo chorych którzy z powodu przeciwwskazań i działań ubocznych nie mogą brać leków chemicznych i dlatego zainteresowanie medycyną naturalną .W aptekach jest szereg suplementów i leków naturalnych z absurdalnie niskimi dawkami lub z ubożonymi składami dlatego poszukiwanie z innych źródeł konkretnych preparatów jest znaczne i usprawiedliwione . Duża liczba poszukiwanych suplementów ,preparatów co ciekawe nie stojących oficjalnie na półkach aptecznych nie ma odpowiedników w aptece w postaci leków na receptę czy bez recepty.Szczególnie ma to znaczenie tzn. brak leku naturalnego w aptece u przewlekle chorych lub gdy medycyna akademicka jest mało skuteczna . Czujne oko inspektora czuwa abyśmy pod pretekstem dbałości o nasze zdrowie lub aby preparat nam nie zaszkodził – dostęp do tych poszukiwanych produktów jest ograniczany .Szereg produktów naturalnych ,ziołowych są stosowane od dziesiątków lat na świecie a nawet niektóre wg receptur sprzed wieków i też są wycofywane lub zabronione na terenie UE . Stosowanie preparatów to mniej wystawionych recept na leki refundowane i mniejsza częstotliwość korzystania z gabinetów .W dodatku kartele farmaceutyczne czuwają aby obroty ze sprzedaży leków chemicznych i drogich leków zwiększały się a nie zmniejszały przez np. samoleczenie ,samo dokształcanie się medycznie chorych itd. Atak medialny niektórych farmaceutów oczywiście niebezinteresowny na suplementy i preparaty jest znaczny. Propagowanie leków też jest silne a brak obiektywizmy i stronniczość jest zauważalna ze strony medyczno aptekarskiej .

 5. alicja Says:

  Jest sporo racji z tego co piszesz ale nie ze wszystkim zgadzam się . Według posiadanej wiedzy twoja wypowiedź jest niedokładnie zinterpretowana . Piszesz o naszych inspektorach czy decydentach zakazujących sprzedaży produktów naturalnych a nie bierzesz tego pod uwagę ,że oni są tylko wykonawcami restrykcji a nie zleceniodawcami. Jak powszechnie wiadomo zleceniodawcami są urzędnicy z Unii Europejskiej i to oni narzucają nowe przepisy innym krajom członkowskim i to oni są głównymi decydentami . Niekoniecznie musimy się z tym zgadzać i w wielu krajach UE ludzie mają podobne obawy i wątpliwości odnośnie medycyny naturalnej i w wolnym dostępie do ziół i suplementów . Jednak nie mamy na to wpływu i gdy Unia będzie istnieć czy nam podoba się czy nie restrykcje będą wprowadzane. Ostatnio częściej mówi się w mediach o możliwym prędzej czy później rozpadzie Unii Europejskiej i powrocie do walut państwowych i są ku temu przesłanki medialne ,że w przyszłości może tak być. Gdy tak stanie się – wszelkie restrykcje związane z leczeniem naturalnym i dostępem do produktów naturalnych szczególnie te dyskusyjne i kontrowersyjne mogą być zniesione lub przywrócone do status quo sprzed restrykcji . Gdy Unia rozpadnie się nasi inspektorzy czy urzędnicy nie będą przymuszeni aby te restrykcje utrzymywać wbrew rozsądkowi czy woli ludu .Bez względu czy Unia będzie czy nie , kontrole jakości i bezpieczeństwa produktów , były , są i będą przeprowadzane i tu się nic nie zmieni oraz jestem za . Nie ma w tym postępowaniu kontrowersji jeżeli kontrole produktów będą przeprowadzane obiektywnie ,rozsądnie ,bezinteresownie i rzeczywiście dla dobra ludzi .

 6. Alicja Says:

  Nie tylko zioła i preparaty naturalne są atakowane . Ostatnie doniesienia z mediów niezależnych ! Przemysł farmaceutyczny próbuje przeforsować rozporządzenie do wyeliminowania stosowania witaminy C , mimo że już udowodnione, że ogromne wzmocnienie układu odpornościowego korzyści i praktycznie żadnych skutków ubocznych i nie uszczerbkiem na zdrowiu. Why would they want to get rid of them? Dlaczego chcą się ich pozbyć? Ponieważ jest to zagrożenie . Nie można zarabiać na nim ! Promując jednocześnie leki i leki refundowane i dbając aby nie spadła konsumpcja tychże leków !

 7. Heniek Says:

  Nie tylko zioła i preparaty naturalne są atakowane . Ostatnie doniesienia z mediów niezależnych ! Przemysł farmaceutyczny próbuje przeforsować rozporządzenie do wyeliminowania stosowania witaminy C , mimo że już udowodnione, że ogromne wzmocnienie układu odpornościowego korzyści i praktycznie żadnych skutków ubocznych i nie uszczerbkiem na zdrowiu. Why would they want to get rid of them? Dlaczego chcą się ich pozbyć? Ponieważ jest to zagrożenie . Nie można zarabiać na nim ! Promując jednocześnie leki i leki refundowane i dbając aby nie spadła konsumpcja tychże leków !

 8. antylekoman Says:

  Natomiast leki chemiczne i leki refundowane są wspaniałe i niegroźne a wszystko inne np.suplementy,produkty naturalne ,zioła, odżywki ,witaminy są złe ,podejrzane ,niedobre ,niebezpieczne.I to jest przykład jak media są manipulowane przez silne koncerny farmaceutyczne a następnie sieją zamęt i manipulują wśród ludzi negatywnie .Jak wiadomo koncerny i decydenci z Brukseli dbają aby konsumpcja leków nie zmalała i chcą osiągnąć krociowe zyski ze sprzedaży leków i masowo wypisywanych recept na drogie leki .Dlatego suplementy ,preparaty mimo ,że są kupowane bez refundacji i są pełnopłatne są solą w oku karteli farmaceutycznych i decydentów restrykcyjnych a mówcy telewizyjni dziennikarze nas przekonują o słuszności i szkodliwości .Trwa nagonka na suplementy a decyzje są robione po cichu podobnie jak internetowe Acta .Podawanie są rewelacje o ich szkodliwości mimo ,że są bezpieczniejsze od leków chemicznych .Trwa nacisk na małych producentów aby produkty poprzez specjalnie stworzone prawo i wysoki haracz skanalizować lub dyskryminować. Trwa wycofywanie suplementów i produktów naturalnych w tym osłabianie ,usuwanie niektórych składników danego produktu lub zaniżanie dawkowania do absurdalnie niskiego aby dany produkt był na granicy placebo a tym samym był niekupowany , nie był zbyt skuteczny ,zbyt konkurencyjny do leków itd. Nie dajmy się zwieść ,że to się dzieje dla dobra ludzi bo usuwanie produktów naturalnych nawet z wiekowej tradycji ziołolecznictwa i ograniczanie wolnego wyboru dla poprawy zdrowia czy” walce” o zdrowie nie służy ludziom tylko wąskiej grupie decydentów z UE i niektórym piewcom z telewizji w tym stronniczym ,nieobiektywnym dziennikarzom .Usuwane są nawet suplementy ,preparaty które nie mają odpowiedników w aptekach tak dla zasady lub widzimisię nawiedzonego inspektora który nie do końca wie dlaczego je wycofuje .A więc wg autorów restrykcji -łykajmy leki a najlepiej chemiczne bo są zdrowsze !

 9. Anonim Says:

  Wazne wiedziec ze Krolowa Wielkiej Brytanii Elizabeth leczy sie tylko i wylacznie lekami ziolowymi i homeopatycznymi i miewa sie swietnie ,ciekawe dlaczego?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: